Tabăra cu sejur de zi ,,Doinița” din cadrul IP LTPA ,,Ion și Doina Aldea-Teodorovici”

Tabăra cu sejur de zi ,,Doinița” din cadrul IP LTPA ,,Ion și Doina Aldea-Teodorovici”

⁨  Tabăra cu sejur de zi ,,Doinița” din cadrul instituției noastre, a început de la 03.06.2024 și va dura până la 12.07.2024 (2 ture). Copiii au participat foarte încântați și bucuroși la o activitate foarte interesanta și atractivă, organizată de Inspectoratul de Poliție sect. Buiucani nr.3, care au petrecut  sesiunii de informare pentru copii cu regulile de securitate. Viața are Prioritate!

În timpul acestor 2 ture,  copiii au participat la diverse activități educative, concursuri, jocuri distractive și multe altele. Au vizitat parcurile  ,,Dendrarium”  și ,,Alunelul”. S-au bucurat de spectacole teatrale și programe distractive cu clovni, animatori . Ne bucurăm de momentele vesele oferite copiilor în cadrul acestei tabere și le dorim o vacanță frumoasă în continuare!